• OWOCE W SZKOLE

• Od II semestru roku szkolnego 2011/2012 nasza szkoła korzysta z dofinansowania z budżetu Unii Europejskiej w ramach europejskiego programu 'Owoce w szkole". Uczniowie kl. I- III dwa razy w tygodniu spożywają porcję warzyw i owoców. Głównym celem programu jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym realizowane w szkołach podstawowych. Dzieciom udostępnia się następujące produkty:

- świeże owoce (jabłka, gruszki, truskawki),

- świeże warzywa (marchew, papryka słodka, rzodkiewki),

- soki owocowe, warzywne oraz owocowo- warzywne.

Każde dziecko uczestniczące w programie otrzymuje jednorazowo porcję składającą się z jednego produktu owocowego i jednego produktu warzywnego. W ramach programu udostępnia się dzieciom owoce i warzywa przygotowane do bezpośredniego spożycia, wystarczająco rozwinięte, dojrzałe, zdrowe. Owoce, warzywa oraz soki nie mogą zawierać dodatku tłuszczu, soli, cukru lub substancji słodzących. Dzieci uczestniczące w programie otrzymują owoce i warzywa nieodpłatnie.