• O mnie

•     Jestem nauczycielem z 23 – letnim stażem pracy. W 1984 r. ukończyłam Studium Wychowania Przedszkolnego w Bolesławcu. W 1997 r. ukończyłam Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Zielonej Górze na Wydziale Humanistycznym o kierunku historia.

W roku 2002 ukończyłam Studia Podyplomowe na Uniwersytecie Wrocławskim na Wydziale Humanistycznym o kierunku filologia polska.

W lipcu 2004 roku uzyskałam tytuł nauczyciela dyplomowanego.

W swojej pracy,mając na uwadze to, że miarą wychowania jest odpowiedzialność za ucznia, za jego rozwój i dobro, a w konsekwencji za jego dojrzałość,staram się kierować dziesięcioma mądrościami nauczycielskimi (wg J. Pielachowskiego) .

1. Wiem, że przyszłość moich wychowanków w dużym stopniu zależy
          ode mnie.
          2. Nigdy nie poniżam godności ucznia. Poniżony zawsze odpłaca złem.
          3. W konflikcie z uczniami nie gorączkuję się, jestem sędzią a nie stroną.
          4. Nie lekceważę własnych poleceń, zawsze kontroluję ich wykonanie.
          5. Jestem cierpliwa, uczniowie maja prawo myśleć i działać wolniej ode mnie.
          6. Lekcja jest dla uczniów - nie dla mnie. Mój sukces powstaje tylko z sukcesów moich uczniów.
          7. Nie jestem nieomylna. Mądrość polega na przyznaniu się do błędu i naprawieniu go.
          8. Autorytet nie polega na wzbudzeniu strachu, lecz na kompetencji, sprawiedliwości, konsekwencji wymagań.
          9. Wymagania nie wykluczają życzliwości; nie zrzędzę, nie pouczam; czyn jest lepszy od mówienia; przykład lepszy od instrukcji.
          10. Nie spodziewam się powierzchownej wdzięczności wychowanków.
          Jeśli zaszczepię im lepszą stronę mojej osobowości- będą mi wdzięczni przez całe życie.