• 21 marca- Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa – Dzień Kolorowej Skarpetki.

• 21 marca to nie tylko początek kalendarzowej wiosny, ale również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa – Dzień Kolorowej Skarpetki. Sama data - kombinacja liczb 21 i 3 - nie jest też przypadkowa, bowiem w 21 parze chromosomów, osoby zdrowe mają 2 chromosomy, podczas gdy osoby z Zespołem Downa - 3.

Dołącz do Zespołu Kolorowych Skarpetek! 21 marca załóż dwie różnokolorowe, nie do pary skarpetki, które symbolizują niedopasowane chromosomy. Przypomnijmy światu, że osoby z zespołem Downa żyją wśród nas. Tak jak my bawią się, uczą, śmieją i spełniają swoje marzenia i tak jak my potrzebują szacunku, tolerancji i akceptacji.

• Konkurs recytatorski w klasie III

• 16 marca uczniowie klasy III uczestniczyli w Klasowym Konkursie Recytatorskim. Wszystkie obecne w tym dniu dzieci, pięknie zaprezentowały przygotowane wcześniej wiersze. Konkurencja była wielka, ze względu na wysoki poziom artystyczny. Były dwa I miejsca, które ex aequoa zajęły Lenka Siedlak i Łucja Stachowska, II miejsce zajęła Joanna Jaworska, III - Izabela Biedak i IV - Nina Kulesza. Dziewczynki, 25 marca wezmą udział w szkolnym konkursie, w czasie którego będą ubiegały się o awans do powiatu. Życzymy Im kolejnych sukcesów, a wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałego występu.

• Międzynarodowy Dzień Matematyki

• 14. 03 obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Matematyki, który związany jest z liczbą Pi, ponieważ wartość tej stałej matematycznej, wynosi w zaokrągleniu 3,14. Choć z samą liczbą Pi jeszcze nie mamy do czynienia, to wykorzystaliśmy lekcje na rozwiązywanie nietypowych  łamigłówek, rebusów, krzyżówek i zadań matematycznych. Było sporo emocji.

• Rozmawiamy o Ukrainie

• Wojna to zło, które nigdy nie powinno się wydarzyć.

Dzisiaj na lekcjach rozmawialiśmy o Ukrainie, o prawach człowieka, emocjach i uczuciach. Temat przybliżyła nam nasza starsza koleżanka Angelina, uczennica 8 klasy, która pochodzi z tego kraju. Powiedziała nam, że Ukraina, jej Ojczyzna, jest pięknym krajem, a ludzie są życzliwi, mili, tak jak Polacy. Cieszy się, że Jej rodacy znajdują pomoc w Polsce, gdzie czują się bezpiecznie.

• REKRUTACJA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

REKRUTACJA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Czerwonej Wodzie

na rok szkolny 2022/2023

Informujemy Rodziców,  iż w dniach 02.03.2022 - 31.03.2022 r. trwa  rekrutacja dzieci do oddziału przedszkolnego przy naszej szkole. Rodziców zainteresowanych zapisaniem dziecka urodzonego w roku kalendarzowym 2016 do naszej placówki na rok szkolny 2022/2023 prosimy o pobranie  wniosku o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego ze strony internetowej www.spczerwonawoda.edupage.org lub z sekretariatu, wypełnienie i dostarczenie do naszej placówki.

Kryteria postępowania rekrutacyjnego

REKRUTACJA_DZIECI_DO_ODDZIALU_PR_22.pdf

Wniosek_o_przyjecie_do_0.pdf

Lilla Ławniczak

• POMOC UKRAIŃCOM

• Kierując się słowami Patrona Jana Pawła II

“Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

Pragniemy włączyć się w pomoc na rzecz rodzin z Ukrainy. W naszej szkole zbieramy wszystkie  niezbędne rzeczy do  uruchomienia placówki w Starym Węglińcu , jako punkt zakwaterowania Ukraińców, czyli:

• lodówki

• pralki

• mikrofalówki

• stoły kuchenne

• - zlewozmywaki dwukomorowe z szafką

• czajniki elektryczne

• śpiwory, koce, poduszki - w dobrym stanie technicznym

• artykuły gospodarstwa domowego( kompletne zestawy garnków, patelni, talerzy, szklanek, sztućców - w dobrym stanie)

• środki czystości i higieny osobistej.

Rzeczy te można przewozić też bezpośrednio do placówki w Starym Węglińcu po uprzednim umówieniu się pod numerami: 789 811 463 lub 75 77 11 435 (wew.33)

Prosimy także o wsparcie żołnierzy ukraińskich w miejscach walk - otrzymaliśmy informacje, że  potrzebne są dla nich:

koce termiczne

opaski uciskowe

nożyczki ratownicze do cięcia odzieży

opatrunki hemostatyczne

puste pokrowce na apteczkę ( ciemne,  zielone, czarne - NIE CZERWONE)

Rzeczy dla żołnierzy  prosimy przynosić do szkoły

Wszelkich informacji udzielają także pracownicy szkoły