• Modlitwa o pokój i jedność na świecie

• 18 października uczniowie naszej szkoły włączyli się inicjatywę modlitewną #miliondziecimodlisienarozancu #miliondziecimodlisie organizowaną przez Międzynarodowe Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie i w duchowej łączności z dziećmi z całego świata modlili się o pokój i jedność na świecie.

• Diecezjalne obchody Dnia Papieskiego

• 16 października obchodziliśmy XXII Dzień Papieski. Uczniowie naszej szkoły włączyli się w diecezjalnie obchody Dnia Papieskiego i wraz z przedstawicielami szkół noszących imię św. Jana Pawła II uczestniczyli we mszy świętej w kościele Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy.

• DZIEŃ PATRONA

• 14 października obchodziliśmy w szkole Dzień Patrona – Jana Pawła II połączony z Dniem Edukacji Narodowej. Nasze świętowanie rozpoczęliśmy od udziału całej społeczności szkolnej we Mszy Świętej. Po mszy udaliśmy się do budynku szkoły, gdzie uczestniczyliśmy w uroczystym apelu.

• KONCERT

• Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, miło było gościć w dniu dzisiejszym muzyków Lubuskiego Biura Koncertowego "Orfeusz", którzy rozpoczęli cykl koncertów dla naszych uczniów. Dzisiejsze muzyczne opowieści dotyczyły znanego średniowiecznego bohatera Robin Hooda.

• Wycieczka do Bolesławca

• Dzień pełen wrażeń. Dnia 12.10.2022r. uczniowie klas 1, 2 i 3 uczestniczyli  w spektaklu teatralnym "Plastusiowy pamiętnik", po czym przez dwie godziny bawili się w sali zabaw Oli.

• Z wizytą w bibliotece

• Na zaproszenie Pani Haliny Maćków uczniowie klas 1, 2 i 3  odwiedzili bibliotekę publiczną. Niektóre dzieci były tu po raz pierwszy, ale mamy nadzieję, że nie ostatni. Wszyscy uczniowie mieli okazję zobaczyć jak wiele książek dziecięcych stoi na półkach i dowiedzieli się, jak łatwo z nich skorzystać. Każda klasa wysłuchała jesiennych wierszy,  na podstawie których dzieci wykonały prace plastyczne. Bardzo nam się podobało, na pewno wrócimy tu z ochotą. Dziękujemy!

• Spotkanie z Polmisiem

• 27 września odwiedził nas Pan policjant w towarzystwie Polmisia. Oczywiście spotkanie dotyczyło BEZPIECZEŃSTWA. Uczniowie klasy 1 i "zerówki" otrzymali odblaski. Dziękujemy