Dzieci z klasy 1. i 2. oraz oddziału przedszkolnego uczestniczyły w cudownym musicalu "Czerwony Kapturek" w wykonaniu aktorów Teatru Nowoczesnego z Krakowa. Piękna scenografia, barwne kostiumy oraz efekty świetlne stworzyły magiczny klimat i przeniosły dzieci w baśniowy świat pełen muzyki, gdzie króluje przyjaźń, odwaga i dobro.
"Czerwony Kapturek"
- 4
#Dzieciaki Sadzeniaki
Wycieczka uczniów klas1-3 do Leroy Merlin na warsztaty ogrodnicze w ramach ogólnopolskiej akcji Dzieciaki Sadzeniaki. Bardzo dziękujemy mamie Piotrka oraz Paniom Oliwii i Kasi.
14
Pisanki-Wizyta w bibliotece.
Ankieta potrzeb kulturalnych -Projekt DK+
18. rocznica śmierci naszego Patrona Jana Pawła II
Światowy Dzień Świadomości i Akceptacji Autyzmu.
Pamiętaj, każdy z nas jest inny, każdy z nas zasługuje na szacunek i akceptację.
Woda w roli głównej💧🌧🧊
Doświadczenia z rozpuszczaniem, parowaniem, krystalizacją oraz umiejętne gospodarowanie wodą. To wszystko w klasie 1.
12
Zwycięzcy w talent show
I miejsce - klasa 5 - pizza dla klasy
II miejsce - klasa 7- wyjście na lody
III miejsce - klasa 4- spotkanie z "Grześkiem"
IV miejsce - klasa 6 - szklanka mleka w stanie stałym (kinderek) oraz za dodatkowe występy dwóch grup tanecznych z tej klasy, "Złoty bilet", który zwalnia z klasówki, pytania, itp..
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
W tym roku postanowiliśmy połączyć go z MIĘDZYNARODOWYM DNIEM TEATRU. Występy teatralne przygotowały klasa III i klasa VII. Dodatkowo każda klasa przygotowała występ taneczny lub wokalny. Jesteśmy pod wrażeniem zaangażowania naszych uczniów. Zobaczcie sami…
31
Szkolny Konkurs Recytatorski klas 1-3.
Laureaci Szkolnego Konkursu Recytatorskiego klas 1-3.
KLASA 1.
I miejsce - Maciej Wentkowski
II miejsce - Mikołaj Grabowski
III miejsce - Anna Grabowska
KLASA 2.
I miejsce -Nadia Malinowska
II miejsce - Karol Kulesza
III miejsce -Alex Mamczur
KLASA 3.
I miejsce - Julia Grabowska
II miejsce - Pola Grześków
III miejsce - Martyna Wojciechowska
GRATULUJEMY
Muzyczne wygibasy w wykonaniu VI klasy 🕺💃
- 6
Z muzyką w tle
"Bandura, sopiłka i drewniane łyżki", to tytuł koncertu, na którym w oparciu o legendę o Kijowie słuchaliśmy muzyki ukraińskiej.
Gminny Konkurs Recytatorski
Nasi reprezentanci: Łucja Stachowska, Joanna Jaworska i Jan Woźniewski - kl.4, Brayan Grześków - kl.5, Paweł Koncur kl.6, Wiktor Werpulewski kl.7 i Julia Łuczkowska kl.8. Brawo!
W powiecie będą nas reprezentować Julia, Łucja i Jaś
2
Spotkanie z Leprechaunem
Leprechaun – w mitologii irlandzkiej zamieszkujący Irlandię rodzaj skrzata.
3
Laboratoria przyszłości
W klasie I odbyły się zajęcia z robotami Photon, które zostały zakupione w ramach projektu “Laboratoria Przyszłości”. Podczas pierwszych zajęć uczniowie zapoznali się z możliwościami robotów i aplikacji sterującej. Photony jeździły w różne strony mrugały kolorowymi czułkami i wydawały zwierzęce odgłosy.
Zabawa była przednia, uczniowie bardzo chętnie angażowali się wykonywanie zadań.
11
Koło informatyczne
- 9 marca uczniowie, którzy uczestniczącą w zajęciach rozwijających umiejętności tik w ramach projektu “Wysoka jakość edukacji w Gminie Węgliniec”, zaprezentowali uczniom klasy pierwszej możliwości robota Photon.Czwartoklasiści zaprogramowali przejazd robota, podczas którego czułka i oczy świeciły się różnymi kolorami, robot zakręcał i omijał przeszkody. Kolejną ciekawostką było to, że robot do nas mówił, przykładem było polecenie: „Pogłaskaj mnie”, po czym gdy dziecko pogłaskało po głowie robota, robot ruszył w dalszą drogę.
Konkurs recytatorski w klasie 1. i 2.
Kącik przyrodniczy w kl.1. w oparciu o lekturę "Calineczka" H.CH. Andersena
Czy w naszych roślinkach pojawi się Calineczka?
10
Stypendium dla ósmoklasistów powiatu zgorzeleckiego na naukę we Wrocławiu
Rekrutacja do 31 marca!
Wiele dróg, jedno stypendium. Pod takim hasłem trwa rekrutacja do kolejnej edycji Programu Stypendialnego Horyzonty, który już od 13 lat wspiera uczniów i uczennice szkół średnich w rozwoju naukowym, realizowaniu pasji oraz odpowiedzialnym i szczęśliwym wkraczaniu w dorosłe życie.
Zgłaszać mogą się ósmoklasiści, którzy:
- pochodzą z małych miejscowości (do 30 tys. mieszkańców),
- chcieliby rozpocząć naukę w wymarzonym liceum lub technikum w dużym mieście. Uczniom z powiatu zgorzeleckiego proponujemy naukę w dwóch szkołach – w VIII Liceum Ogólnokształcącym i w Technikum Nr 10 we Wrocławiu (pełna lista szkół współpracujących z nami znajduje się na stronie https://efc.edu.pl/programy/horyzonty/mapa-szkol-internatow-i-burs
- mają szansę na dostanie się samodzielnie do jednej ze szkół współpracujących z nami (nie pomagamy w rekrutacji – uczeń sam musi dostać się do wymarzonej szkoły)
- wychowują się w rodzinach, gdzie dochód na 1 osobę z ubiegłego roku nie przekracza 1700 zł miesięcznie
Co w ramach stypendium?
Stypendyści i stypendystki Horyzontów uczą się w liceach lub technikach w jednym z 12 dużych miast w całej Polsce. Mogą liczyć m.in. na:
- pokrycie kosztów mieszkania i wyżywienia w bursie, biletów komunikacji miejskiej,
- naukę języków obcych i certyfikaty językowe, które finansują organizatorzy programu,
- wsparcie finansowe w realizowaniu pasji i zainteresowań, które stypendyści i stypendystki rozwijają wraz z zespołem fundacji metodą tutoringu oraz Indywidualnego Planu Rozwoju,
- udział w obozach letnich i zimowych oraz w warsztatach.
Jednak w Horyzontach przede wszystkim chodzi o kompetencje społeczne. Uczestnicy programu budują swoją tożsamość w zetknięciu z różnorodnością świata. Uczą się bycia empatycznymi i aktywnymi obywatelami i obywatelkami. To również zobowiązanie ze strony młodzieży do działania na rzecz innych. Możliwości są różne, od wspólnego organizowania projektów społecznych po pomaganie młodszym koleżankom i kolegom.
Nad stypendystami i stypendystkami czuwa kompetentny zespół koordynatorów i koordynatorek z wiedzą pedagogiczną i psychologiczną, który towarzyszy im na co dzień. Podopieczni Fundacji są traktowani poważnie i po partnersku. W trudnych sytuacjach nigdy nie są sami, mają do dyspozycji profesjonalną pomoc psychologiczną. Stypendyści uczą się współpracować ze sobą, ale też wzmacniają poczucie własnej wartości i samodzielność.
Aby uzyskać stypendium kandydat wraz z rodzicem musi wypełnić formularz rekrutacyjny do 31 marca na stronie www.efc.edu.pl/programy/horyzonty.
Na wszelkie pytania odpowie koordynatorka regionalna województwa dolnośląskiego Agnieszka Markowska, amarkowska@efc.edu.pl, tel. 696 650 067
Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.
1 marca obchodziliśmy w naszej szkole Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Dzień ten został ustanowiony przez Sejm RP w 2011 r., aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawiali się narzuconej siłą władzy komunistycznej.
W tym roku zrezygnowaliśmy z tradycyjnej formy jaką były apele i zastąpiliśmy je grą terenową „Na wilczym szlaku”. Uczniowie w strojach żołnierskich i harcerskich poznali historię żołnierzy niezłomnych biorąc udział w różnych konkurencjach przygotowanych przez klasę ósmą. Gra była realizowana w ramach innowacji historycznej.
Każda klasa otrzymała kartę z zadaniami do wykonania. Dotyczyły one m.in. szyfrowania i odczytywania wiadomości , rozpoznawania sylwetek i znajomość historii żołnierzy wyklętych, układania haseł, rzut „granatem" zza barykady, udzielanie pierwszej pomocy, poszukiwania symboli żołnierzy Wyklętych na zasadzie gry „ ciepło-zimno”. Na koniec przy wspólnym ognisku rozmawialiśmy o Ince i Pileckim -bohaterach, którzy odeszli, ale ich czyny żyją wśród nas.
Serdecznie dziękujemy Wszystkim , którzy przyczynili się do uczczenia dzisiejszego święta.
10
Archiwum Aktualności