• Wyprawka szkolna dla sześciolatków w roku szkolnym 2023/2024- oddział przedszkolny

• kredki świecowe „Bambino” - 12 szt.
            • kredki ołówkowe drewniane - 12 szt. (trójkątny kształt, grube)
            • 1 paczka (ryza) papieru ksero białego
            • 1 paczka (ryza) papieru kolorowego, zwykłego
            • 2 bloki techniczne białe A4
            • 3 bloki techniczne kolorowe A4
            • klej „Magic” w sztyfcie
            • plastelina szkolna 10 kolorów
            • farby szkolne plakatowe ASTRA 12 kolorów, farby akwarele+ pędzle
            • nożyczki szkolne
            • teczka z gumką na rysunki
            • ołówek trójkątny kształt
            • gumka
            • marker suchościeralny
            • strój na zajęcia gimnastyczne (biała koszulka, ciemne spodenki, worek gimnastyczny, obuwie na jasnej podeszwie)
            • obuwie zmienne, niesznurowane
            • „śniadaniówka” na drugie śniadanie

Wszystkie rzeczy powinny być podpisane.

Podręczniki do oddziału przedszkolnego zostaną podane we wrześniu.

• WAKACJE

• Drodzy Uczniowie życzymy Wam, by te wakacje na zawsze pozostały w Waszej pamięci jako wyjątkowo udane. By tak było, niech słońce świeci jak najczęściej. Nowo odkryte miejsca i nowo poznani ludzie, niech sprawią, że poczujecie się jeszcze szczęśliwsi. Niech przygody, które przeżyjecie, dostarczą Wam wyłącznie dobrych emocji: radości, zachwytu i dumy. Uważajcie na siebie i wracajcie szczęśliwie ze swych wakacyjnych podróży.

• STYPENDYŚCI

• 22 czerwca  uczniowie szkół z Gminy Węgliniec odebrali Stypendia Burmistrza Gminy i Miasta Węgliniec pana Mariusza Wieczorka. Z naszej szkoły stypendia odebrało 13 uczniów.

Gratulacje dla najlepszych naszych uczniów.

• Uroczyste przekazanie sztandaru

• Udział w poczcie sztandarowym to wielkie wyróżnienie. W dniu 22 czerwca ómoklasiści przekazali swoim o rok młodszym kolegom pieczę nad sztandarem. W poczcie znaleźli się: Zuzanna Łokocka, Milena Koczera i Wiktor Werpulewski. Gratulujemy i wierzymy, że dumnie będziecie reprezentować naszą szkołę.

• SZKOLNY MUNDIAL

• Od 19 do 20 czerwca 2023 roku na boisku odbył się "Szkolny Mundial". Rozgrywki zorganizował Filip Kutrowski, uczeń klasy 8. 19 czerwca odbyły się eliminacje, do gry przystąpiło 12 drużyn. Turniej sędziowali pan Wojiech Kożuszko, Filip Kutrowski i Wiktor Werpulewski. Kolejnego dnia odbyły się półfinały i finał.

Turniej wygrała drużyna "Niebieska" kierowana przez Jakuba Bobko. I Szkolny Mundial zaangażował uczennice i uczniów klas 3-8. Brawo dla Filipa, świetne zawody.-wielkie podziękowania za nagrody, medale i puchary.

• DZIEŃ PUSTEJ KLASY

• W Dzień Pustej Klasy uczniowie klas 1-3 zorganizowali piknik na szkolnym podwórku. Był czas na zabawy, gry, zajęcia plastyczne ale i spotkanie z książką. Panie Halina Maćków i Anna Kleszczyńska przeczytały dzieciom legendy polskie. Pani Ania z racji zawodu pielęgniarki przekazała dzieciom kilka wskazówek, jak bezpiecznie spędzić wakacje.

• PASOWANIE NA CZYTELNIKA

• W dniu 15 CZERWCA 2023R. uczniowie klasy 1. uczestniczyli w wyjątkowej lekcji bibliotecznej -PASOWANIU NA CZYTELNIKA. Po wysłuchaniu bajki i zajęciach plastycznych, Pani Halina Maćków każde dziecko pasowała na czytelnika wręczając kolorowy dyplom. Dzieci w podziękowaniu obdarowały Panią Halinkę laurkami oraz wyrecytowały wiersz przygotowany specjalnie na tę okazję.

• Wycieczka do ZOO

• 7 czerwca 2023 roku, klasy I-III odbyły wycieczkę do ZOO we Wrocławiu. Duże wrażenie na dzieciach zrobiły żyrafy oraz słonie, Każde przejście obok egzotycznego zwierzątka wywoływało zachwyt i zdumienie. Pogoda i humory dopisywały, więc wszyscy, choć zmęczeni, to jednak zadowoleni, wrócili do domu. To był bardzo udany wyjazd.

• Muzyczna opowieść - "Rusałka"

• W dniu 2 czerwca odbyło się ostatnie muzyczne spotkanie z artystami Biura Koncertowego "Orfeusz". Tym razem wysłuchaliśmy kilku utworów czeskiego kompozytora Antonina Dwořáka z opery "Rusałka" oraz zapoznaliśmy się z librettem opery opowiedzianej przez muzyków.

• Dzień Dziecka

• 1 czerwca świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka. Spotkaniu towarzyszyły różnorodne atrakcje oraz piękna słoneczna pogoda.

• Cała Polska czyta dzieciom

• Dzisiaj w ramach XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, Burmistrz Gminy i Miasta Węgliniec, Pan Mariusz Wieczorek przeczytał nam wiersz M. Konopnickiej "Stefek Burczymucha". Hasło tegorocznej akcji brzmi "Książka jest jak ogród". Sięgnijmy po nią i nasyćmy się barwą, zapachem, dźwiękiem. Czytajmy dzieciom

#całapolskaczytadzieciom

#XXIIogólnopolskitydzieńczytaniadzieciom

• Wycieczka do Warszawy

• W dniach 29-31.05.2023 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Warszawy  w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. "Poznaj Polskę".  Program wycieczki obejmował zwiedzanie następujących punktów edukacyjnych:

1. Stare Miasto

2. Cmentarz Powązki, szlakiem oddziałów powstańczych „Zośki” i „Parasola”

3. Muzeum Powstania Warszawskiego

4. Plac Piłsudskiego/Zwycięstwa

5. Łazienki Królewskie, Belweder

6. Centrum Pieniądza

7. Zamek Królewski-Muzeum, Rezydencja Królów i Rzeczpospolitej

8. Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie

W wycieczce wzięło udział 45 uczniów.