• Dzień Patrona Jana Pawła II

• 19 października w naszej szkole wspominaliśmy naszego Patrona Jana Pawła II. Niestety warunki pandemiczne nie pozwoliły na urządzenie wielkiej uroczystości, ale na lekcjach nauczyciele starali się poruszyć temat Ojca św. w róznorodnych formach.  Z tej okazji zebraliśmy się też na 2 pietrze i odśpiewaliśmy hymn szkolny i ulubioną pieśń Papieża – „Barkę”. Rada Rodziców zakupiła dla wszystkich uczniów, uwielbiane przez Jana Pawła II- kremówki. Były przepyszne.

• Ślubowanie Pierwszoklasistów

• 19 października 2021 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na ucznia.

Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie, śpiewali piosenki oraz dostali drobne prezenty.

• Dzień Edukacji w naszej szkole

• Dzisiaj w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie klas VIII wcielili się w role nauczycieli i pracowników szkoły. Klasa VI i zespół muzyczny przygotowali program artystyczny. W plebiscycie na najsympatyczniejszego nauczyciela uczniowie wybrali panią Sandrę.

• AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA FUNDACJI PZU

• 7 października uczniowie naszej szkoły brali udział w warsztatach Fundacji PZU- Akademia Bezpieczeństwa. Zajęcia dotyczyły pierwszej pomocy, bezpiecznego ruchu i rozrywki, bezpieczeństwa w sieci. Ten dzień dostarczył nam wiele wrażeń i niezapomnianych przeżyć. Na zakończenie warsztatów każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz zawieszki i opaski odblaskowe, zakładki z zasadami pierwszej pomocy przedmedycznej, z zasadami bezpiecznego poruszania się w Internecie. To nie koniec prezentów. Szkoła otrzymała profesjonalną apteczkę pierwszej pomocy wraz z tablicami edukacyjnymi. Dziękujemy!

• Lektury inaczej...

• Uczniowie klas VIIIa i VIIIb na lekcji języka polskiego wcielili się w bohaterów omawianych lektur: "Zemsta" A. Fredry i "Dziady" A. Mickiewicza. Brawa za ich kreatywność i zaangażowanie.

• Bezpieczna droga do szkoły

• W dniu 6 października gościliśmy w szkole starszego dzielnicowego Henryka Grabowskiego, który z młodszymi dziećmi tj. klasami 1-3 i oddziałem przedszkolnym rozmawiał o bezpieczeństwie w droga do szkoły. Funkcjonariusz przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zachęcał do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe, które rozdał dzieciom. Przestrzegał najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, jak reagować w sytuacji różnorodnych zagrożeń. Uczniowie przypomnieli też sobie numery alarmowe. Dzielnicowy zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci podczas kontaktu z obcymi i omówił sposoby unikania ich. Duże zainteresowanie wzbudził mundur policjanta oraz akcesoria potrzebne mu do pracy. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa, dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Wykazali się dobrą znajomością znaków drogowych  i zasad przechodzenia przez ulicę.