• "ŚWIECIMY NA NIEBIESKO"- Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

• "Każdy człowiek jest inny i to jest w nim pasjonujące" - Maria Nurowska

Już dzisiaj obchodziliśmy Światowy Dzień Autyzmu, który został ustanowiony w 2007 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, by zwrócić uwagę na potrzeby osób z autyzmem i promować wiedzę o zaburzeniach rozwojowych. Czy wiecie że m.in. : A. Einstein, W. A. Mozart, V.van Gogh, Bill Gates, H.Ch. Andersen, to osoby z autyzmem?

• SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI KLAS I-III

• W związku z nadchodzącym Dniem Teatru w piątek w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Klas 1-3. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych: klasa 1 i klasa 2 z 3.

W klasie 1,

I miejsce zajął Karol Kulesza,

II miejsce Leon Skrętowski

III miejsce Zuzanna Kożuszko.

W klasach 2-3,

I miejsce zajęła Izabela Biedak,

II miejsce Lena Siedlak,

III miejsce Oliwia Włoszczyk.

Gratulujemy Uczniom i ich Rodzicom!

• WITAMY WIOSNĘ

• "Wiosna to czas , kiedy

wszystko budzi się do życia,

świat z dnia na dzień robi się kolorowy."

Wiosna przyszła, tak jak obiecała- 21 marca! Dzięki klasom 0-III w szkolnym ogródku zakwitły już kwiaty. Nasi uczniowie przywitali wiosnę kolorowymi przebraniami i uśmiechami na twarzy.

Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował krótką inscenizację oraz pokaz mody „Wiosna w różnych krajach Świata” . Następnie cała społeczność szkolna zatańczyła taniec „belgijka’ i wszyscy wspólnie bawiliśmy się przy ognisku.

• Światowy Dzień Osób z zespołem Downa

• Świętowaliśmy pierwszy dzień wiosny nie zapominając o Światowym Dniu Osób z Zespołem Downa czyli Dniu Kolorowej Skarpetki. Laurki z życzeniami dla dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Zgorzelcu zrobiliśmy i przekazaliśmy już w piątek. Dziś skarpetki nie do pary, to była norma.