• KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY

• W ramach programu najmłodsi dowiedzą się: jak dbać o rośliny, zwierzęta i czystość powietrza, jak segregować śmieci, oszczędzać energię oraz wodę, a także, dlaczego warto jeść warzywa i owoce oraz jak aktywnie spędzać czas w zgodzie z naturą.

• BohaterON

• Od 1 października w naszej szkole rozpoczęła się akcja BohaterON- włącz historię. Jest to akcja realizowana przez wrocławskie Fundacje: Fundację Rosa i Fundację Sensoria. BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Akcja polegała na zapoznaniu się z materiałami przesłanymi do szkoły od organizatora, przeprowadzeniu lekcji z wykorzystaniem w/w materiałów. Oddział 0 rysował godło Polski, zastanawiały się, kim jest bohater i jakie cechy powinien posiadać. Klasy II i III Redagowały pocztówki dla żyjących Powstańców Warszawskich, w których dziękowali za ofiarną walkę w obronie stolicy. Natomiast klasy IV- VIII dodatkowo obejrzały film opowiadający o przebiegu Powstania Warszawskiego . Uczniowie poznali także biogramy żyjących Powstańców i ich wspomnienia z obrony stolicy i z okupantem. Akcja zakończyła się napisaniem listów do żyjących Powstańców Warszawskich, w których uczniowie wyrazili swój hołd bohaterom oraz podziękowali, że dzięki Nim mogą żyć, rozwijać się i rosnąć, uczyć się języka ojczystego i religii, bawić się w wolnej Polsce. Zarówno pocztówki, jak i listy zostały wysłane na adres fundacji, która przekaże je honorowym odbiorcom.