• Zwycięzcy w talent show

• I miejsce - klasa 5 - pizza dla klasy

II miejsce - klasa 7- wyjście na lody

III miejsce - klasa 4- spotkanie z "Grześkiem"

IV miejsce - klasa 6 - szklanka mleka w stanie stałym (kinderek) oraz za dodatkowe występy dwóch grup tanecznych z tej klasy, "Złoty bilet", który zwalnia z klasówki, pytania, itp..

• PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

• W tym roku postanowiliśmy połączyć go z MIĘDZYNARODOWYM DNIEM TEATRU. Występy teatralne przygotowały klasa III i klasa VII. Dodatkowo każda klasa przygotowała występ taneczny lub wokalny. Jesteśmy pod wrażeniem zaangażowania naszych uczniów. Zobaczcie sami…

• Szkolny Konkurs Recytatorski klas 1-3.

• Laureaci Szkolnego Konkursu Recytatorskiego klas 1-3.

KLASA 1.

I miejsce - Maciej Wentkowski

II miejsce - Mikołaj Grabowski

III miejsce - Anna Grabowska

KLASA 2.

I miejsce -Nadia Malinowska

II miejsce - Karol Kulesza

III miejsce -Alex Mamczur

KLASA 3.

I miejsce - Julia Grabowska

II miejsce - Pola Grześków

III miejsce - Martyna Wojciechowska

GRATULUJEMY

• Z muzyką w tle

• "Bandura, sopiłka i drewniane łyżki", to tytuł koncertu, na którym w oparciu o legendę o Kijowie słuchaliśmy muzyki ukraińskiej.

• Gminny Konkurs Recytatorski

• Nasi reprezentanci: Łucja Stachowska, Joanna Jaworska i Jan Woźniewski - kl.4, Brayan Grześków - kl.5, Paweł Koncur kl.6, Wiktor Werpulewski kl.7 i Julia Łuczkowska kl.8. Brawo!

W powiecie będą nas reprezentować  Julia, Łucja i Jaś

• Laboratoria przyszłości

• W klasie I odbyły się zajęcia z robotami Photon, które zostały zakupione w ramach projektu “Laboratoria Przyszłości”. Podczas pierwszych zajęć uczniowie zapoznali się z możliwościami robotów i aplikacji sterującej. Photony jeździły w różne strony mrugały kolorowymi czułkami i wydawały zwierzęce odgłosy.

Zabawa była przednia, uczniowie bardzo chętnie angażowali się wykonywanie zadań.

• Koło informatyczne

• 9 marca uczniowie, którzy uczestniczącą w zajęciach rozwijających umiejętności tik w ramach projektu “Wysoka jakość edukacji w Gminie Węgliniec”, zaprezentowali uczniom klasy pierwszej możliwości robota Photon.
            Czwartoklasiści zaprogramowali przejazd robota, podczas którego czułka i oczy świeciły się różnymi kolorami, robot zakręcał i omijał przeszkody. Kolejną ciekawostką było to, że robot do nas mówił, przykładem było polecenie: „Pogłaskaj mnie”, po czym gdy dziecko pogłaskało po głowie robota, robot ruszył w dalszą drogę.